Je monitorovanie Emailov legálne?

Autor: Gablas Branislav | 22.2.2011 o 19:09 | (upravené 22.2.2011 o 21:24) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  103x

Každodenne dostávame maily vo forme Newslettrov. Odosielatelia presne vedia či sme ich otvorili, kedy sme ich čítali, na ktoré linky sme klikli a či sme ich niekomu preposlali. Je to legálne?

Monitorované Emaily používa dnes väčšina serióznych rozosielateľov Newslettrov, napríklad Metro, Lidl, Zľavy dňa, Vltava cz a podobne. Mám pocit, že to už používa každý, okrem mňa. Podľa nejakých článkov sa vraj s použitím Email marketingu môže zvýšiť obchod až o 500%.

Prevádzkujeme vlastný internetový obchod (nemôžem uviezť), rozposielame stovky Emailov a ani neviem, či ich adresáti dostali, či si ich prečítali alebo či klikli na linky výrobkov, ktoré sme im odporučili. Hľadám preto systém, ktorý mi umožní monitorovanie doručenia Emailov. Našiel som systém www.constantcontact.com, www.mailchimp.com a dokonca systém, ktorý je bezplatný a v SLOVENČINE!!! na www.direct-email-marketing-software.eu. Je bezplatný do rozoslaných 10.000 mailov mesačne, čo mi bude bohate stačiť.

Myslím, že keď dokážem separovať klientov, ktorí čítajú moje Newslettre, tak ich budem môcť osloviť konkrétnou ponukou alebo im trebárs aj zatelefonovať.
Má niekto skúsenosti s používaním podobného systému? Je to legálne?
Je pravda že Email marketing je najefektívnejšia forma marketingu? Na Youtube sa dokonca uvádza, že jeden vložený dolár sa vráti ako 57 dolárov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?